מנויה לשיאים חדשים!

מדי יום נכנסים למרכז הספורט אלפי מתאמנים – שחיינים, רצים, מתאמני חוגים, חדר כושר ומה לא.  ביניהם אפשר למצוא המון סיפורים מיוחדים ומרגשים, אחד מהם של גיתית ביכלר, שהיא ובני משפחתה מנויים במרכז הספורט שנים רבות. גיתית בת ה-20, בת בית אצלנו במרכז, היא ספורטאית מצטיינת בין לאומית שהתאהבה ומשקיעה בספורט ייחודי – סקי אלפיני.

סקי אלפיני הוא ספורט קשה הדורש מהירות מחשבה, קואורדינציה וחוסן פיסי בכדי להתחרות בתנאי מזג אוויר לא פשוטים בגובה של שלושת אלפים מטר.

סקי אלפיני הוא ענף ספורט חורף אולימפי בו המתחרים גולשים במורד הר בשני סוגי מסלולים עיקריים : האחד דורש טכניקה גבוהה יותר, והשני מהירות מחשבה גבוהה יותר. הגלישה מחייבת מעבר בין דגלים המפוזרים לאורך המסלול, כשמטרת הגולש היא כמובן לסיים את המסלול במינימום זמן. עיקר העומס הפיזי תוך כדי הגלישה נופל בעיקר על הרגליים והברכיים, על מנת לשמור על היציבות במעבר בין הדגלים.

לאורך הקריירה של גיתית, אחריה אנו עוקבים באדיקות, היא הספיקה לעבור פציעה קשה בה קרעה את הרצועה הצולבת בברך, וכעת בהתמודדות מעוררת השראה, היא חוזרת אל מסלול הסקי כדי להשיג את הקריטריון לאולימפיאדת החורף ה-22 שתתקיים בפברואר 2014, בסוצ'י (רוסיה).

 

             גיתית וחברותיה לנבחרת הסקי הישראלית

 

ספרי לי על רגע הפציעה , איך זה קרה?

 

"הצטרפתי לתוכנית שנקראת נבחרת אירופה של מדינות קטנות שאין להם שלג. התאחדות הסקי הבינלאומית פתחה את התוכנית ובזמן מבחני הקבלה לתוכנית התרסקתי על השלג , למרות זאת המשכתי את המיונים ואחרי יומיים הודיעו לי שהתקבלתי לנבחרת , אבל כבר אז התבררה הפציעה הקשה."

 

איך התמודדת עם הפציעה?

 

"אכן עברו עליי שנתיים מאוד קשות של תהליך שיקום אינטנסיבי, כדי לחזור להתחרות לקראת אולימפיאדת החורף בסוצ'י, ברוסיה.  עברתי שלושה מפגשי פיזיותרפיה בשבוע ועם הזמן גם עבדתי על חיזוק הכושר הגופני כדי להיות כמה שיותר מוכנה לעונת התחרויות הקרובה בצרפת."

 

האולימפיאדה הקרובה היא יעד אפשרי עבורך?

 

"אני תמיד נותנת את כל כולי על השלג, אני מתאמנת חזק כדי להיות הכי מוכנה שאפשר לקראת התחרויות הקרובות, כדי להוריד כמה שיותר נקודות שליליות. היעד החשוב ביותר מבחינתי הוא לסיים עונת תחרויות מלאה, בלי פציעות שיעצרו את ההתקדמות שלי."

 

איך מתכוננים לתחרויות בתנאים שונים?

 

"יצא לי כבר להתאמן ולהתחרות בכל תנאי המזג אוויר ואני מוכנה לכל התרחישים. אם זה להתחרות ביום בהיר ושמשי או שמא בערפל קיצוני. כמו כן , הכושר הגופני מאוד חשוב והכרחי לאור האוויר הדליל בהרים שבגובה מעל לשלושת אלפים מטר מעל פני הים."

 

לצערי, ענף הספורט שלך עדיין זוכה למעט פרסום בארץ...

"פעם אחת הצלחנו לגלות קטע גלישה שלי מערוץ טלוויזיה רוסי וזה היה מאוד מרגש. אין ספק , יש אכזבה מסוימת שאין הכרה תקשורתית , אבל ברגע שאני על ההר ובדרך לגלוש זה לא מעסיק אותי."

 

אז על מה חושבים שנייה לפני היציאה לדרך?

 

"המחשבה הראשונה היא כל הזמן להגיד לעצמי שכבר התמודדתי עם מסלולים כאלה בעבר ושאני מסוגלת לעבור את זה כמו שצריך , אלה השניות של לתת הכל ולהיות ממוקדים במסלול. היתרון הוא לדעת לשלוט בסקי כמו שצריך ולדעת באיזו מהירות להגיע לקראת העיקול הבא."

 

גם ההורים של גיתית נותנים המון תמיכה  לאהבה הגדולה של גיתית! "ההורים נותנים המון תמיכה כשאני בפגרה בבית ואני בהחלט מגיעה מוכנה יותר מנטאלית לקראת התחרות הקרובה בצרפת".

אמא של גיתית, שירה, מספרת לי בגאווה גדולה שגיתית היא לביאה.

הרצון העז להתחרות ולא להפסיק למרות הפציעה הקשה , המלחמה כדי להישאר על השלג והיכולת של נערה צעירה להסתדר לבד ברחבי אירופה בכדי להתחרות בהחלט מעוררים השראה.

אז בפעם הבאה שאתם מתחילים אימון על מכשיר הסקי תחזיקו אצבעות לגיתית, עד הפעם הבאה שתראו אותה מתאמנת לידכם. (חזרה לראש הדף)

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד