לעבור את פסח בשלום

לעבור את פסח בשלום (הגדל)

שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא, ואיתו גם ארוחת או אפילו ארוחות החג. מי מאיתנו לא אוהב ליהנות משפע האוכל הטעים בחג הפסח, ואחר כך לגלות שמשקלו קפץ בכמה יחידות? ובכן, במאמר זה נכסה את כל הדרכים לשמור על המשקל וגם על הכושר בזמן החג.


אדם שאינו פעיל גופנית ולא מקפיד על תזונה נכונה, הוא המועד ביותר לעלייה במשקל במהלך החג. לאדם כזה הייתי ממליץ בתקופת החג, ובמיוחד בימים של הארוחות החגיגיות, לנסות לזוז יותר מהרגיל ולשמור את רוב צריכת הקלוריות שלו לארוחת החג. משמע שבאותו יום עליו לאכול פחות או לצרוך בעיקר מקורות חלבון רזים כגון עוף, דגים וכו', וכמובן גם ירקות במידה ועדיין מרגיש רעב. דרך מצוינת להוסיף עוד פעילות גופנית במהלך היום היא לבצע כמה הליכות של כ-10 דקות, ואם ממש רוצים להשקיע, ניתן להוריד לסמארטפון יישום שמודד צעדים כדי לבצע מעקב אחר הפעילות הלא ספורטיבית שלכם ובכך לסייע לכם להבין אם אתם צריכים להוסיף ספורט או שמצבכם טוב.


לאלו מכם שכן פעילים גופנית ולא נמצאים בדיאטה, אתם לא נמצאים בבעיה כלשהי, שכן סביר להניח שרוב המשקל שתעלו, אם בכלל, יהיה משקל של מים, כתוצאה מצריכת הפחמימות והמלח המוגברת בארוחת החג. המשיכו להתאמן בדיוק אותו הדבר, ואם אתם ממש רוצים, תוכלו גם אתם לאכול טיפה פחות שומנים ופחמימות ביום הארוחה, ולשמור אותם לארוחה עצמה.


לאלו מכם שנמצאים בדיאטה ופעילים גופנית, הייתי ממליץ להמשיך בדיאטה כפי שהיא, ורק ביום של ארוחה חגיגית לשמור את רוב הקלוריות לארוחה, ובמהלך היום לצרוך בעיקר חלבונים רזים וירקות. ייתכן ואפילו ההפסקה מהדיאטה הזאת תוכל לזרז את הירידה שלכם, אך זה כבר נושא לכתבה אחרת. במידה ויצא והתפרעתם כל היום, תצטרכו במהלך הימים הבאים להוריד את הצריכה הקלורית שלכם, ובעיקר להסתמך על חלבונים רזים וירקות, על מנת לפצות על ההתפרעות.

 

ולסיום, תיהנו מארוחת החג, תרגישו חופשי להתפרע - אבל הקפידו על כך שבשאר הזמן אתם פעילים ואוכלים בצורה נבונה ומוקפדת.

 

חג שמח!

 

 

הכתבה מאת יונתן שביט מאמן בחדר הכושר של מרכז הספורט

 

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד