פארקור על קצה המזלג

פארקור על קצה המזלג (הגדל)

מה היא 'פארקור'?

 

פארקור היא אמנות תנועה ושיטת אימון אשר פותחה והתבססה על מסלולי מכשולים צבאיים. מטרת המתאמנים היא לדעת להגיע מנקודה א' ל-ב' בצורה אפקטיבית ויעילה תוך התגברות על מכשולים על ידי שימוש בגופם בלבד. המתרגלים בשיטה, מתאמנים על מנת לעבור מכשולים אורבניים וטבעיים שונים כגון: חומות, גדרות, מעקים וסלעים על ידי שימוש בכלל היכולות הגופניות שביכולתם; מתאמני הפארקור מפתחים את יכולות הניתור, הטיפוס, הריצה, ועוד מגוון תרגילים נוספים אשר מסייעים ליכולותיהם.

היסטוריה ופילוסופיה: המושג ״פארקור״(parcour) משמעותו ״דרך״ או ״מסלול״ בצרפתית. הפארקור שאב השראה משיטות האימון של ג׳ורג׳ הבר (Georges Hebert), קצין בחיל הים הצרפתי שעסק בחינוך גופני ושירת בזמן מלחמת עולם הראשונה והשניה. באחד ממסעותיו של הבר לאפריקה הבחין זה ביכולת הגופנית של תושבי הכפריים המקומיים: ״גופם היה יותר ממדהים, גמיש, זריז, מיומן, עמיד במטלות רציפות כאשר כל זאת רכשו בצורה טבעית ממחייתם בתנאי טבע ללא הוראה מסודרת״. הבר גיבש את יכולותיהם למתודת אימון אשר מבוססת על פעילות תנועתית, טבעית ולא תחרותית, שפותחה בצרפת בסוף שנות ה80 על ידי דויד בל (David Belle) בהשראת אביו ריימונד, ששירת בצבא הצרפתי.
הפארקור התפתח כיום לשיטת אימון, בעלת נישה פילוסופית הדוגלת באי- פזיזות ואי-תחרותיות, שתוביל את המתאמנים "לזרום" בתנועתם בין המכשולים, כמו מפל חוצב סלעים. אנו מזמינים אתכם בחום לשאול את מדריכי הכושר שלנו אילו תרגילים התחלתיים ניתן לעשות כדי ללמוד את עקרונות הבסיס של תחום מרתק זה.

 

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד