פילאטיס אל מול פילאטיס שיקומי - 10 נקודות שיעשו לכם סדר

פילאטיס אל מול פילאטיס שיקומי  - 10 נקודות שיעשו לכם סדר (הגדל)

מה ההבדל בין פילאטיס לפילאטיס שיקומי?
מה זה פילאטיס שיקומי? מי צריך פילאטיס שיקומי? כל מה שרציתם לדעת על ההבדל בין פילאטיס מכשירים בקבוצות לפילאטיס שיקומי:

1. יש סדר לדברים! ג'וזף פילאטיס המציא את התרגילים המופלאים שלו כאשר הם נעשים על פי סדר קבוע. כשמתרגלים פילאטיס מכשירים, לפחות 50% מהשיעור אמור להיות לפי הסדר,

אך בפילאטיס שיקומי הסדר יקבע לפי גורמים שונים – מצב המטופל, היכולות וההקשבה הפרטנית.


2. מה המטרה? בשיעור פילאטיס מכשירים מכסים את כל האזורים בגוף ואת כל מישורי התנועה ונהנים מחוויית תרגול לכל הגוף והתוצאה היא הפינוק שבא במקביל. בפילאטיס שיקומי קובעים מטרות בתחילת התהליך, ולאור המטרות האלה בונים את הרצף של התרגול.


 

3. ממינוס לפלוס – כל אדם שמעולם לא התאמן אבל מתפקד כרגיל בחיי היום יום או מתאמן שמגיע מתרגול אחר ונמצא בתפקוד גבוה, מתאים להשתלב בתרגול פילאטיס מכשירים בקבוצות. אך מתאמן שרוצה לעלות מדרגות ולא יכול או שמגיע לתרגול כשהיכולת הגופנית שלו היא מתחת לסף התפקוד הרצוי עבורו, רצוי שיתחיל בפילאטיס שיקומי.

 

4. מי המדריכה? בפילאטיס ידריכו אתכם מוסמכות בתרגול פילאטיס ופילאטיס מכשירים. בפילאטיס שיקומי ידריכו אתכם פיזיותרפיסטיות שעברו הכשרת פילאטיס או מדריכות פילאטיס עם וותק מעל שנתיים שעברו קורס מתקדם לפילאטיס תומך שיקום. לכן חשוב לוודא שאתם עובדים עם אשת מקצוע שעברה הכשרה מתאימה.


5. רק פילאטיס? בשיעורי פילאטיס מכשירים אנו מתמקדים בעיקר בשיטתו של ג'וזף פילאטיס ומשתדלים לדבוק רק בה. בפילאטיס שיקומי משלבת המדריכה גם תרגילים מעולמות תוכן שונים כמו אימון פונקציונאלי, יוגה ועוד. חשוב לזכור שבתהליך שיקום אנחנו עולים מ"מינוס" ולעיתים קרובות זקוקים לעלייה הדרגתית של העומס כדי להשיג את המטרות שלנו.


6. היכן מתאמנים? שיעורי פילאטיס בקבוצות מתקיימים לא פעם בחדרים לא נגישים עם מדרגות. פילאטיס שיקומי חייב להתקיים במקום נגיש ונוח לכל משתתף.


7. כמה מפגשים מומלצים? בפילאטיס מכשירים ניתן לבוא כמה שרוצים אך בפילאטיס שיקומי כמות הפעמים הינה נושא חשוב מאוד. המצב הרצוי הוא, שתהליך השיקום יהיה תחום בזמן - התחלה אמצע וסוף. בסוף התהליך חוזרים לשגרה ומשם לתרגול בקבוצות! למעט מקרים שבהם יש פגיעה כרונית שדורשת עבודה פרטנית קבועה, המטרה היא להחזיר את המתאמן לאורח חיים בריא, שבו הוא משתתף בשיעור פילאטיס קבוצתי פעמיים או שלוש בשבוע.


8. קבוצה או פרטי? פילאטיס מכשירים מתבצע בקבוצות החל מ-3 מתאמנים ועד ל- 10 מתאמנים במקרים מסוימים. פילאטיס שיקומי מתקיים לרוב באופן פרטני.


9. זה יכאב? תרגול פילאטיס מכשירים בקבוצה לא אמור לכאוב כלל! בפילאטיס שיקומי בהחלט יש מקום לתרגול מבוקר בתוך כאב לפי שיקול הדעת של הפיזיותרפיסטית.


10. אילו מכשירים? בשיעורי פילאטיס מכשירים קבוצתי פחות חשוב אילו מכשירים יש בחדר, הכל הולך 😊 . לעומת זאת בפילאטיס שיקומי חשוב לוודא שיש את הציוד המתאים- מיטות בגובה של 60-80 ס"מ שמאפשרות למתאמנים בכל דרגת תפקוד לשבת בבטחה, ואביזרים נלווים שמאפשרים תרגול מורכב ומותאם אישית.

 

רוצים לקבל חוות דעת על מצב גופכם? לקבל תוכנית מותאמת אישית?
בואו עוד היום לפגוש את הצוות שלנו בפילאטיס באוניברסיטה – פילאטיס, פילאטיס שיקומי ופיזיותרפיה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ התקשרו 074-7100222 או שלחו לנו מייל לכתובת pilatesportcenter@gmail.com


 

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
סטודנטים
טיפ בריא
עבור לתוכן העמוד