טיפול לשיקום רצפת האגן

טיפול לשיקום רצפת האגן (הגדל)

כל מה שרציתן לדעת על שיקום רצפת האגן ולא ידעתן את מי לשאול!
מוצאת את עצמך רצה לשירותים לעתים תכופות? קשה לך להתאפק? סובלת מכאבים במתן שתן ובזמן קיום יחסים? אם ענית כן על השאלות, דעי כי את לא לבד! אחת מכל שלוש נשים סובלת מדליפת שתן ונשים רבות לא פונות לטיפול מכיוון שאינן יודעות כי יש טיפול אפקטיבי למצוקותיהן. נכון לא מתים מדליפת שתן ולא מצניחת האגן אך איכות החיים נפגמת, בנוסף לתחושות הגופניות ישנן תחושות בושה ומבוכה שגם הן מונעות מנשים רבות לפנות לטיפול ומציאת פתרונות.
רצפת האגן היא ממברנה שרירית בת שלושה נקבים – לשופכה, לנרתיק ולפי-הטבעת. אזור זה מורכב משרירים, רצועות חיבור, עצבים וכלי דם. תפקידה של רצפת האגן הוא לתמוך באברי האגן ושרירי האגן מסייעים לנו לשלוט על הסוגרים, לוקחים חלק ביציבה שלנו ועוד. במהלך החיים התמיכה התקינה של רצפת האגן עלולה להתרופף בשל נזקים שונים - הריון, פציעות, בעיות הורמונליות וכדומה. החלשות רצפת האגן תבוא ידי ביטוי בדליפת שתן, כאבים במתן שתן, כאבים בקיום יחסי מין והפרעה בשליטה על הסוגריים.
כפי שאמרנו, רצפת האגן מורכבת משרירים, אי לכך ניתן לאמן אותה ולחזק אותה. יש לזכור כי בהיותם תקינים שרירי רצפת האגן עובדים באופן אוטומטי ולא רצוני אך כאשר הם נחלשים יש צורך באימון ולמידה כיצד להפעיל אותם באופן רצוני ולשקם את רצפת האגן באמצעות טיפול והתעמלות מיוחדת.
וזה בדיוק מה שאנחנו עושים.

מי אנחנו?
בפילאטיס שיקומי, צוות הקליניקה מורכב מנשות מקצוע בעלות ניסיון בתחום הפיזיותרפיה ובעלות רקע נרחב בפעילות גופנית ובפילאטיס. הצוות בהובלתה של הדר שוורץ, פיזיותרפיסטית בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב, פועלת כבר שנים רבות במרכז הספורט ובקמפוס שיאים כראש תחום פילאטיס. אנו מאמינים ששיקום טוב, מורכב מטיפול ממוקד בשילוב עם תכנית תרגול מותאמת אישית, שתוביל לגוף חזק ובריא ולתפקוד יעיל ותקין של רצפת האגן.

איך מתבצע הטיפול?
במסגרת הטיפול נערוך ראיון ובדיקה מקיפים ולאחריהם נבנה תכנית טיפולית, בשילוב אמצעים מתקדמים כגון אולטראסאונד וביופידבק יחד עם טכניקות ייחודיות לתחום. בנוסף כל מטופלת תקבל תכנית תרגול מותאמת ותוכל להשתלב בקבוצות תרגול ייעודיות לשיקום רצפת האגן.

שיקום טוב רק לדליפת שתן?
ממש לא! שיקום רצפת אגן מתאים לכל מי שסובלת מכאבים באגן, כאבים בקיום יחסי מין, צניחת רחם או שלפוחית, "שלפוחית רגיזה", היפרדות שרירי הבטן לאחר לידה ושיקום רצפת האגן אחר לידה, טיפול בצלקות לאחר ניתוחים קיסריים, עצירויות כרוניות וטחורים ועוד.

איך קובעים תור?
התקשרי אלינו 0747100222 ונשמח לקבוע לך תור במועד שיתאים לך ולהסביר על מגוון האפשרויות העומדות בפניך

 


 

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד