עושה גלים

דמיינו לכם את התמונה הבאה: מקסיקו, המים שקטים, הגלים ארוכים. פתאום, הים מתחיל להתרומם ומהר מאוד הגלים הופכים ל-2 מטר של מים צלולים ! לא, זו לא סצנה בסרט, ככה מרגיש גולש גלים מקצועי וזהו סיפורו של גולש הגלים המקצועי והמנוי שלנו: ניר נאור.

תכירו את ניר נאור , מנוי במרכז עלית לספורט, בן 26,   גולש גלים מקצועי וסטודנט שנה ג' לניהול באוניברסיטה הפתוחה.

 

 

 

סיפור האהבה של ניר עם הגלים התחיל עוד בגיל 6, ולמרות המשפט הקלישאתי שרובכם וודאי מכירים, הוא באמת עונה להגדרה של "גולש מגיל שש". זה התחיל מבוגי וכבר בגיל 12 התקדם לגלשן ראשון אמיתי, ומשם – האוקיינוס הוא הגבול. כמו שאומר ניר: "אפסיק לגלוש רק כשכבר לא אוכל לעמוד על הרגליים".

 מה גרם לך להתאהב בגלישה?

"זו בעיקר השמחה העצמית, הרוגע שמגיע עם זה... אם אתה לא גולש אתה לא יכול להבין! האוקיינוס, עם כל התחושות שהוא מביא עמו מייצר לך חוויות בלתי נשכחות. רגע אחד אתה עולה על גלשן ומתכונן לדבר הגדול, האדרנלין בשמיים, ורגע אחרי כן אתה חווה רוגע שקשה להעביר במילים..."

כבר במבט חטוף ובשיחה קצרה ניתן לראות שתחושת הרוגע עליה מדבר ניר מאוד מתאימה לו. הוא מגיע לרעיון לפני שיעור יוגה, אליה הוא מקפיד ללכת בקביעות ככל הניתן. "אני מאוד אוהב יוגה, לפעמים היא באה כתחליף למתיחות, אבל מודה שגם סתם, להנאתי הפרטית".

למרות צניעותו של ניר, עומדים לזכותו כמה הישגים לא מבוטלים בענף הגלישה. כבר בתור ילד, ב-2007, ניר הגיע למקום רביעי בליגת הנוער הישראלית.   

מאז הספיק להשתתף בתחרויות רבות בארץ. גלש וטייל באירופה, אוסטרליה, אפריקה, אסיה וארה"ב, דרום ומרכז אמריקה וכל זה בעקבות הגלים. בשנים האחרונות ניר, לצד כמה חבריו לגלישה, גם מוציאים לפועל תחרות סיכום עונה שנתית " Moore to Remember ". ולא, לא טעינו באיות, התחרות נקראת כך על שמו של מור ששון, גולש מוכשר שנהרג בגיל 18, שניר וחבריו בחרו להנציח את זכרו בקיום התחרות. התחרות מתקיימת זו כבר כמה שנים, ולמעלה מ-50 גולשים מנבחרות הג'וניור, הבוגרים והנשים לוקחים בה חלק.

  

בזמנו הפנוי ניר הוא לא רק סטודנט אלא גם ברמן, אבל כמו שתכף תקראו, אין הרבה זמן פנוי.

"גלישה היא ענף שמצריך המון אימונים", מספר ניר. "מצד אחד, כל מי שגולש רוצה להיות הכי טוב, זה טבע התחום, וכל מי שיאמר לכם אחרת, אל תאמינו לו !.   מצד שני, זה גם ענף שמערב הרבה פציעות ולכן מניעת פציעות ע"י אימונים היא כל כך חשובה."

מה שגרת האימון שלך? 

"שגרת האימון שלי מושפעת בעיקר מהעונה, אם יש גלים או אין. כשיש גלים אני פותח את היום שלי בגלישת בוקר של כשעתיים, ורק לאחר מכן מתחיל בעיסוקיי השוטפים (לימודים בעיקר). אחה"צ אני חוזר שוב לגלוש. ב מקביל, אני מקפיד על אימוני כוח בחדר הכושר של המרכז בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע. כשאין גלים מתאמנים יותר באימונים - יותר אימוני כוח, הרבה יותר שחייה (בבריכה האולימפית, כמובן ) וגם שיעורי יוגה ופילאטיס מזרן. "

( כפי ששמתם לב, זו דוגמא מצויינת למי שמנצל את המנוי עד תם, אם היה לכם ספק).

"פעם חשבתי שגיל 20 זה השיא עבור גולשים מקצועיים, אבל היום אני מבין שהכל תלוי באימונים. גלישה היא דרך חיים, היא חלק ממך בכל גיל!"

על המרכז שלנו מעיד ניר שיש בו את כל התנאים הנחוצים לו כדי לשמור על שגרת האימונים שלו: "יש כאן את כל התנאים לאימונים בכל מזג אוויר, אני לא מוגבל ע"י תנאי מזג האוויר שבחוץ והמרכז הוא מאוד מקצועי. אני משתתף בהרבה חוגים, ומרגיש שגם לגודל של המרכז יש יתרון – תמיד יש מתקנים פנויים..." -

בהחלט גורם לנו להסמיק.

כמובן שלא יכולנו לסיים את הראיון בלי לשאול מה עושים עכשיו; והתשובה היא חלומו של כל סטודנט, גולש מקצועי או לא: "נוסעים לגלוש בחו"ל כשייגמר הסמסטר! ": חופי פרו קורצים במיוחד לניר בזכות הגלים המאתגרים בהם הם ידועים. אבל גם אם אין לכם את האפשרות לקפוץ לפרו בחופשת הסמסטר, לפחות בואו לשחות אצלנו בבריכה!

כמובן שלא יכולנו לסיים את הראיון בלי לשאול מה עושים עכשיו; והתשובה היא חלומו של כל סטודנט, גולש מקצועי או לא: "נוסעים לגלוש בחו"ל כשייגמר הסמסטר! ": חופי פרו קורצים במיוחד לניר בזכות הגלים המאתגרים בהם הם ידועים. אבל גם אם אין לכם את האפשרות לקפוץ לפרו בחופשת הסמסטר, לפחות בואו לשחות אצלנו בבריכה!

 

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
סטודנטים
טיפ בריא
עבור לתוכן העמוד