האהבה הגדולה לבריכה שהפכה להצלחה

 

עוד מילדותו בירושלים אהב מיקי חליקה את המים. התחושה העוטפת שנתנה לו הבריכה גרמה לו לרצות לחזור אליה כל פעם מחדש. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. הוא נרשם לחוגי שחיה לילדים ובגיל 11 החל להתחרות לראשונה בנבחרת לנערים.


הוא לא היה עילוי ולא היה לו כשרון מולד – רק מחויבות ואהבה גדולה מאוד לשחייה שאותה תרגם לעבודה קשה על מנת להמשיך להתחרות ואף לנצח. זה לא היה קל, אף אחד לא דחף אותו להצלחה, אף אחד מלבד הקול הפנימי שדרבן אותו. בתוך תוכו ידע שאם ישקיע בעבודה קשה – יצליח לכבוש את המטרה.


ובאמת, ככל שחלפו הימים, ההתמדה וההשקעה שלו החלה להניב פירות. בשנת 1996, כשמלאו לו 18, היה אמור להתחרות לראשונה באולימפיאדה – כשברגע האחרון התאכזב לגלות שהפעם לא נבחר לייצג את ישראל. "זו הייתה נקודת שבר גדולה מאוד", אומר חליקה, "לאחר מכן, הבטחתי לעצמי שאני אגיע לאולימפיאדה ויהי מה".


במשך ארבע שנים ארוכות, עבד קשה והתאמן בכל רגע פנוי ובשנת 2000, כשהגיע תורה של אוסטרליה לארח אלפי ספורטאים מרחבי העולם לרגל התחרות האולימפית, הגיע גם תורו של מיקי להגשים את החלום.


"אי אפשר להתאמן לזה – ללחץ, להתרגשות, למעמד של ספורטאי בתחרות כזו, אין חוויה דומה לזה", אומר מיקי כשהוא מדבר על המעמד, ומספר שכדי להתמודד, ניסה לתעל את הלחץ להצלחה. בסוף התחרות הגיע מיקי למקום ה-10 בעולם, ועם השמחה הגדולה על שצלח את התחרות הייתה גם אכזבה על כך שלא הגיע למקום הראשון. באותה שנה זכה גם במקום ה-3 באליפות אירופה והמשיך להתאמן ולשחות מדי יום.


כיום, 17 וקצת שנים אחרי, מיקי מתגורר בתל אביב, נשוי לקטי, גם היא שחיינית בעברה, ולהם שני ילדים, איתן בן ה-8 ויולי בת ה-3, והוא בעליה של חברת Olympico Asset Management המספקת שירותים פיננסיים בעולם ההשקעות. "התפיסה בשחייה היא כמו התפיסה של החיים – כדי להתקדם אתה חייב להתמיד, שום דבר לא מגיע בקלות", הוא מסביר, כשהוא מקביל את התחושה בשחייה להתנהלות בעולם העסקי ובחיים בכלל.


גם כיום ממשיך מיקי להתאמן במרכז הספורט ושוחה בין 2-5 פעמים בשבוע. הוא ממשיך להיות מעורה בעולם השחייה המקצועי ודואג להתעדכן בהתרחשויות והחדשות העולמיות בתחום.


"החוכמה היא להשקיע במה שאתה אוהב לעשות, ובסוף התוצאות יגיעו, ברגע שתתמיד בזה – תצליח" מסכם מיקי במסר לכל הילדים שאוהבים לשחות ורוצים להגיע לתוצאות.

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
סטודנטים
טיפ בריא
עבור לתוכן העמוד