אמא של בריאות

 

הכירו את איריס גרינשפון, מתאמנת ותיקה שלנו במרכז הספורט, מאמנת כושר מוסמכת, מרצה לאורח חיים בריא ומקדמת אורח חיים נפלא לילדים ומשפחה. היא מעידה על עצמה כטיפוס פרקטי ואנרגטי, והאהבה שלה לאוכל טעים ובריא מלווה אותה לאורך כל היום. איריס בת 46, נשואה לנדב ולהם שלושה ילדים מקסימים, דניאל יובל והראל. היא בוגרת שני תארים באוניברסיטת תל אביב בהיסטוריה ותקשורת, ולימודי תזונה וקואוצ'ינג במכללת רידמן ובמכללת גומא, בהתאמה.

כשאיריס סיימה את לימודיה באוניברסיטה היא עדיין עבדה בעסק המשפחתי (מפעל לסריגים בתל אביב), ואחרי לידת בתה הראשונה דניאל, החל לבעור בה הרצון להנחיל את אורח החיים הבריא שהיא מאמינה בו - גם לילדיה. איריס הבחינה כי אצל אמהות טריות קיימת התעסקות בלתי פוסקת באוכל ובתזונה. בשלב הראשון, ממש מתחילת ההנקה ועד גיל הגן, השאיפה היא שהילד יעלה במשקל, ולאחר מכן - ועד בכלל - מתחילה דאגה הפוכה: שמירה על משקל תקין או רצון לירידה במשקל אצל חלק מהמשפחות.


על מנת לספק לבתה הבכורה את התזונה הביתית הטובה ביותר, התעמקה איריס עוד ועוד בנושא ואף הרחיקה ללמוד בישול ואפייה בריאים מחומרים טריים ביישוב אמירים בצפון.

כמה שנים לאחר שנולדה יובל, בת שנייה במשפחה, איריס, שכבר עסקה באימון גופני, הבינה את החזון האמיתי שלה – להפיץ ולחלוק את הידע המעשי שצברה כדי לעזור לכמה שיותר משפחות להנהיג אורח חיים בריא גם בבית שלהם. איריס ניגשה ללימודי אימון לחיים, עם התמחות בקבוצות ולאחר לימודים של שנתיים נוספות בתחום, החלה להרצות בנושא.


מאז ועד היום, עם שלושה ילדים משלה ואלפי ילדים/משפחות שעברו אצלה הדרכות לאורח חיים בריא, אחד הכללים הבסיסיים המנחים אותה הוא להשתמש בחומרים הקרובים ביותר לטבע/למקור ולא במוצרים מעובדים/מוכנים מראש אשר להם מוסיפים חומרים משמרים, סוכר, מלח ושלל חומרים אשר לא תורמים לבריאותנו. "תאכלו אוכל שסבתא שלכם הייתה מזהה כמזון" - משפט שאיריס אוהבת לומר למתאמנים שלה.


ביקשנו מאיריס, המצוידת בארסנל של ניסיון וידע רב, מגוון טיפים מעולים, ומתכונים מהירים, טיפ להורים צעירים: כבר מגיל קטן לתת לילדים להיכנס למטבח, לקחת חלק בבישול, להסביר את היתרונות הבריאותיים באוכל שהם מכינים ובכך לרתום אותם לנהל אורח חיים בריא לגמרי בזכות עצמם כאשר יתבגרו.

לכל מי שרוצה לעשות שינוי בהרגלי התזונה המשפחתיים, איריס מסבירה שלא מדובר בעניין מסובך. ברגע שרוצים להנחיל אורח חיים בריא בתוך התא המשפחתי פשוט צריכים להחליט. הביצוע הוא החלק הפשוט.


גם את המתכונים הבריאים אפשר לתקתק בקלות וכאשר הילדים לוקחים חלק בחוויית הבישול הם מתמלאים בחדוה ובגאווה ואפילו (עוד טיפ של איריס) ממציאים שמות משפחתיים למתכונים - על שם הילד שמכין אותם. "הקרקרים של הראל" או "הסלט המושקע של יובל", ומי יכול להתאפק מלהתנפל על "המוס המשובח של דניאל".


"את כל הידע שאתם זקוקים לו אפשר למצוא היום באינטרנט, ישנן הרצאות וסדנאות מקוונות המספקות מידע נרחב, גם על היתרונות של סוגי המזון השונים וגם כיצד לשלב אותם במאכלים שילדים אוהבים". רק תרצו והכל מוגש לכם.


בימים אלו ממשיכה איריס להרצות ברחבי הארץ, ותוכלו לצפות בה בפינתה הקבועה בתכנית "פותחים יום" בערוץ 13. אם תרצו לדעת עוד תוכלו להיכנס לעמוד הפייסבוק שלה "בריאות זה משחק ילדים", שם תוכלו ליהנות מטיפים ומתכונים בריאים וקלים קלים לכל המשפחה.


אז תזכרו - בריאות זה ממש משחק ילדים!

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד