שוחה בכל העוצמה

הכירו את ירדן שר, מנויה במרכז הספורט ב-4 השנים האחרונות ושחיינית מקצועית. ירדן הייתה אלופת אס"א (איגוד ספורט אקדמי) במשך 4 שנים בזמן שעשתה את התואר הראשון ואף סיימה ראשונה במחזור שלה. "פחדתי לחזור לעשות ספורט במהלך התואר, פחדתי מהעומס", ירדן סיפרה לנו, "אבל עם הזמן גיליתי שלהיפך, הספורט הוא הדרך להחזיר חזרה לגוף את כל האנרגיות שהוא שורף בזמן הלימודים. הוא רגע שמנקה את הגוף ונותן לו התחלה חדשה – Restart".


ירדן בת ה-27 סיימה תואר ראשון במשפטים ותקשורת, והיום מתרגלת באוניברסיטת תל אביב תוך כדי שלומדת לתואר השני שלה. במקביל ללימודים היא עוסקת כעורכת דין בלשכה הכלכלית של לשכת עורכי הדין, מאמנת שחייה ופוקדת את מרכז הספורט לפחות 4 פעמים בשבוע.


שאלנו את ירדן איפה התחילה אהבתה לשחייה: "בגיל 3 וחצי אמא שלי לקחה אותי ואת שני אחיי לחוג שחייה, ומהרגע שנחתתי במים כבר התחלתי לשחות. שחיתי כל חיי, השתתפתי בתחרויות וברגע אחד הפסקתי", ירדן סיפרה, והוסיפה שכשהתגייסה לצבא עמדו שפניה שתי אפשרויות – להמשיך לשחות ולשרת כספורטאית מצטיינת או להניח לחלום השחייה בצד על מנת שתוכל לעשות שירות מלא כקצינה. ירדן בחרה לשרת כקצינה ולאחר שירות משמעותי כמפק"צית בבה"ד 11 השתחררה והשחיינית שבה כמעט ונשכחה ממנה.


רגע המפנה קרה כשהחלה ללמוד באוניברסיטת תל אביב.
ירדן, שכבר 6 שנים לא שחתה, פגשה לפתע מכר מתקופתה כשחיינית שהציע לה להצטרף לנבחרת השחייה של האוניברסיטה. לאחר הרהורים בנושא, הסכימה, ועולם חדש-ישן נפתח בפניה שוב. "זו התקופה הכי כיפית שאני זוכרת מהתואר - להיות עטופה בכל מה שאהבתי בשחייה. לחכות לרגע הזה, המדיטטיבי כמעט, שכל הלחץ מהלימודים נשכח, ולא חושבים על המבחן הבא או הקושי – רק נהנים מהרגע. רכשתי המון חברים בזמן הזה ולכולנו אהבה משותפת לשחייה".


עם הזמן הספורט הפך להיות חלק כה מהותי בחייה של ירדן, ובשבוע שעבר אף השתתפה במרתון תל אביב במסגרת תכנית שמטרתה להעצים נשים בספורט. "אני ספורטאית כל החיים ואני יודעת עד כמה זה קשה להיות אישה ספורטאית. אם זה הדימוי הגופני השלילי שנוצר כאשר החברה מעקמת פנים על השרירים או על הכתפיים הרחבות בתואנה שזה לא נשי או יפה מספיק, ואם זה הצורך להוכיח שאנחנו יכולות לעשות הכל. לטעמי שרירים הם ממש לא נחלתם של הגברים, וספורט הוא טוב, בריא ומעודד הישגיות לנשים וגברים כאחד."


ירדן מאמינה שיש צורך להעצים נשים בספורט, ואמנם התפיסה בשנים האחרונות קצת השתנתה אך בעיניה יש עוד עבודה לעשות, והיא מקווה שיגיע יום שכולם יאמינו ויחשבו שנשים באמת יכולות לעשות כל מה שהן ירצו.

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד