פילאטיס שיקומי - סיפור הצלחה מרגש

הסיפור הבא נועד להמחיש עד כמה פילאטיס שיקומי אכן עוזר בצעדים לעבר החלמה.

 

יפתח הגיע אלינו אחרי שעבר 3 ניתוחים בירך שמאל שלו.

יפתח מאוד אהב לרכב על אופני כביש עם אחיו. יום אחד, באחת הרכיבות התנגש בו רוכב אחר והוא נפל על הכביש עם האופניים. לו הייתם רואים את יפתח, הייתם מבינים כי מספיק היה רק בנפילה זו כדי שנזק גדול למדי ייגרם לירך שלו-מדובר בבחור רזה מאוד עם מעט מאוד רקמת שומן. יפתח נפל מהאופניים ושבר את צוואר הירך שלו.

 

כאשר יצא מהניתוח, הרגיש טוב למדי אך להפתעתו גילה כי הרגל מסובבת מעט כלפי פנימה-מסתבר כי המנתח טעה בכיוון הרגל ויפתח נזקק לניתוח נוסף לתקן את זוית הירך. לאחר הניתוח השני יפתח סבל מכאבים עזים. הוא אומנם החל ללכת לשיקום במרכז טיפול, אך רמות הכאב מנעו ממנו לבצע את מרבית התרגילים. הוא הפסיק לעבוד, הפסיק לבצע פעילות גופנית - 2 דברים שאהב עד מאוד ונאלץ לחשוב על פתרונות בנוגע לכאב העז שחש.

 

לאחר כמה חודשים חש יפתח כי מפרק ירך שמאל בו עבר את הניתוח מתחיל להתנפח ולשנות את צבעו - בבדיקה הסתבר כי אחד הברגים יצר זיהום בתוך הפרק ושוב מצא את עצמו יפתח מובל לניתוח לניקוי המפרק. לאחר הניתוח השלישי עם מעט מאוד שעות שיקום יפתח הגיע למחלקה השיקומית שלנו במרכז הספורט. הוא התקשה מאוד ללכת ללא תמיכה, נעזר בהליכון גלגלים והיה מתוסכל עד מאוד ממצבו הגופני.

 

לאחר אבחון מקיף בנינו ליפתח תוכנית שיקום תנועתית הדרגתית שהתבססה על רכיבים של חיזוק והעלאת מסת שריר כמו גם שיפור טווחי התנועה במפרק. בשלב מתקדם יותר של התוכנית יפתח התחיל ללמוד כיצד יוכל ללכת ללא אביזר עזר ולפתח את היכולת התנועתית באגן ובבית החזה.

 

כעבור 8 חודשי שיקום יפתח חזר לרכב על אופניים, עדיין לא באופן עצים כמו לפני האירוע אך הוא בהחלט שואף לכך. הוא אינו נזקק לאביזר עזר בהליכה והעלה את מסת השריר. יכולת השליטה השרירית השתפרה גם היא ועימה נשיאת המשקל.

 

יפתח סיים את תהליך השיקום במחלקה ועבר לתוכנית שימור הישגים, בה הוא ימשיך להשתתף בשעורי הפילאטיס הקבוצתיים עם אוריינטציה שיקומית המועברים על ידי פיזיותרפיסטית.

 

בברכה,

אלה וינגרטן

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד