banner

טאיקו לייף

על ידי
טיאקו לייף
 
לפני 6 שנים בהיותי תלמיד למעבדה רפואית באוניברסיטת בן גוריון, נזכרתי בסרט שראיתי שנקרא "המתופף".הסרט השפיע עלי עמוקות וקבוצת מתופפי הזן שהוצגה בסרט הזכירה לי מהו החלום שלי  וכך ברגע אחד החלטתי לעזוב הכל ולנסוע למצוא את קבוצת המתופפים הטאיוונית,כדי להגשים את יעודי האמיתי.
הקבוצה חיה בהרמוניה תוך חיבור לסביבה, לאני הפנימי, לגוף, למוזיקה ולתנועה.
למדתי את השפה וחייתי כמו נזיר לבד על הר האימונים. התאמנו בכל יום באומנויות לחימה – טאי צ'י וקונג פו, מדיטציה ותיפוף זן שמקורו בתיפוף הטאיקו היפני. 
לאחר כמה שנים החלטתי להמשיך ליפן כדי להעמיק את החיבור לתיפוף הטאיקו. הצטרפתי לקבוצות מקצועניות שממשיכות את מסורת התיפוף היפני הקבוצתי הייחודי.לאחר 5 שנים חזרתי לארץ במטרה להעביר דרך חיים המשלבת את שלמדתי ביפן וטאיוון: תיפוף יפני קבוצתי עוצמתי המבוסס על אימוני אומנויות לחימה ומדיטציה.
אומנויות הלחימה מקנה למתאמן מודעות גבוהה לגוף, אימון המחזק את הגוף והצ'י,משפר את הקואורדינציה השליטה והדיוק, מלמד להקשיב לגוף, לייעל את התנועות תוך מינימום מאמץ במקסימום מהירות ועוצמה.
תיפוף טאיקו אינו תיפוף רגיל. מנגנים עם מקלות תיפוף גדולים על תופים ייחודיים חזקים במיוחד שמאפשרים נגינה בעוצמה גבוהה ויצירת ויברציה ותדר  עוצמתי. הנגינה מתבצעת בעמידה המבוססת על אומניות הלחימה. הגוף כולו לוקח חלק בנגינה ומתופפים בתנועות גדולות מהרגיל, תנועות הדורשות איזון, בסיס יציב, דיוק, קואורדינציה, שחרור ,זרימה ועוצמה.
איזון גוף ונפש זה שם המשחק.  מדיטציה עוזרת לנו לתרגל איזון פנימי. כל מתופף בקבוצה הטאיוונית חייב לעבור קורס של ויפאסנה אחת לשנה.טכניקת מדיטציה הנלמדת בקורס בן 10 ימים המתקיים בשתיקה, ותחת לו"ז נוקשה אך יעיל.  
בחיינו אנו  חווים קונפליקטים פנימיים- ביקורת עצמית, חסימות פנימיות למיניהן, חוסר ביטחון, השוואתיות, כעסים, מתח, חוסר בסבלנות ואמפתיה, תקשורת לקויה עם הסביבה ואף עם הקרובים לנו.
תרגול מדיטציה נותן כלים מעשיים לשיפור ההתמודדות שלנו עם קונפליקטים אלו.
בזמן התיפוף אנו משלבים מדיטציה בתנועה ומדיטציה בעזרת תדרים. כמו כן אנו מתרגלים מדיטציה קלאסית בישיבה – ויפאסנה. בשיעור טאיקו לייף נתרגל דרך חיים של חיבור והתפתחות גוף ונפש.
בתחילת השיעור נבצע תרגילי חימום קואורדינציה שיווי משקל וכח המבוססים על אומנויות הלחימה, מדיטציה מבוססת על ויפאסנה.
גולת הכותרת של האימון היא התיפוף הקבוצתי, התיפוף מאגד את הכול.
בנגינה אנו מוצאים את האש הפנימית, שיוצאת מתוכנו באיזון ובחיבור לשאר הקבוצה. 
תיפוף מתוך שחרור מרפא את הגוף, משפר את זרימת האנרגיה, מנקה ומחזיר אנרגיה . 
קשה להסביר במילים את העוצמה והתדר בזמן הנגינה. החוויה עוצמתית מרוממת את הרוח גבוהה למעלה עם רגליים עמוק ויציב באדמה.
באמצעות התיפוף אנו יכולים להעביר למאזינים את האיכות הפנימית עליה התאמנו – איזון, עוצמה, שלווה, חיבור ,שחרור ,שמחה ואהבה.
הופעה היא חלק מהאימון בטאיקו לייף, לכן נשאף שלכל אחד תהיה הזדמנות להופיע. הופעה זו גם הזדמנות להביא לידי ביטוי את עצמנו,מה שהתאמנו עליו, ולהעביר לאחרים תדר של ריפוי, סובלנות ואיזון, תדר של חיבור ואחווה.טאיקו לייף הוא אימון חדש ויחיד בארץ,  אינו דורש כל ידע מקדים או יכולת מיוחדת, רק התמדה.
כל מתאמן יכול להתחבר לפן מסוים יותר ולהשתפר ולהנות מאימון שכולל מגוון כלים להתפתחות. 
מגיל 5 ועד גיל…..
צריכים תמיד להיות בהיכון? הרשמו לניוזלטר של המרכז

כל הטיפים, כל האירועים, כל הכתבות, כל מה שקורה במרכז, חוגים, פעילויות ועוד

  אני רוצה להגיע ליום ניסיון


   עלות יום ניסיון 85 ₪ - תוחזר ברכישת מנוי

   page loader
   נגישות