מה זה פילאטיס מכשירים ?

מהי שיטת הפילאטיס?

שיטת התרגול הפופולארית החלה את דרכה בשנות העשרים של המאה הקודמת. ג'וזף פילאטיס ממציא השיטה קרא לה בשם קונטרולוג'י (Contrology) וכשמה כן היא- שיטה המסייעת להשיג איזון גופני ומנטאלי וזאת על ידי סדרות של תרגילים על גבי מזרן או מכשירים ייחודיים (ראו בהמשך) המבוססים על שילוב של ריכוז, שליטה ודיוק. השגת שליטה מנטאלית על תנועת הגוף מאפשרת למתאמנים לפתח מודעות גופנית גבוהה, להשתקם מפציעות ואף למנוע פציעות עתידיות.

 

מכשירי הפילאטיס

בנוסף לסקרנותו הטבעית של ג'וזף פילאטיס וחקירתו המתמשכת את תנועת הגוף, הוא גם היה ממציא בחסד. הוא המציא מכשירים רבים וייחודיים אשר פועלים ברובם על התנגדות של קפיצים, מה שמאפשר למתאמן לקבל תמיכה לה הוא זקוק בחלקים מסוימים של התרגול ולעבוד כנגד התנגדות מותאמת אישית בחלקים אחרים של התרגול. התרגול על מכשירי הפילאטיס הוא נעים וזורם וזאת תודות לקפיצים.

מה היתרונות של שיעורי פילאטיס מכשירים?

  • היתרון הגדול הוא העבודה הפרטנית בקבוצות קטנות לעומת שיעורים המוניים בפילאטיס מזרן. למדריך יש אפשרות לעבוד עם כל מתאמן ולתת יחס אישי המסייע להתקדמות מהירה יותר ולעבודה בטוחה ובריאה.
  • המכשירים מהווים סביבת עבודה המאפשרת שינויים רבים בהתאם לצרכי המתאמן ולראייה- מתאמנים מכל שכבות הגיל ומכל רקע בריאותי מתאמנים בפילאטיס מכשירים- החל מנכי צה"ל, מטופלים בפיזיותרפיה ועד לחיילים קרביים, קבוצות ספורט בכל העולם, רקדנים וכל מי שהגוף משרת אותו ככלי. למעשה... כולנו!
  • בשיעור פילאטיס מכשירים הגוף חווה אתגרים גופניים רבים במנחים משתנים, בזוויות וטווחי תנועה הלקוחים מחיי היום יום והכוח מתפתח תוך כדי השגת התארכות- המראה הנוצר הוא ארוך וחטוב ולא מנופח.
  • הנשימות המלוות את התרגול, יחד עם הזרימה בין תרגיל לתרגיל גורמת לתחושה גופנית ומנטאלית נפלאה בסיום השיעור- מתאמנים רבים מרגישים שהם גבהו בכמה סנטימטרים במהלך השיעור. פילאטיס אמר כי "אחרי 10 שיעורים תרגיש את ההבדל, אחרי 20 שיעורים תראה את ההבדל, ואחרי 30 שיעורים יהיה לך גוף חדש לגמרי.." התוצאה הראשונה והמיידית של שיעורי פילאטיס היא התארכות וזקיפות קומה.

למה "פילאטיס באוניברסיטה"?

פילאטיס באוניברסיטה הינו סטודיו ייחודי, היות והוא מאגד בתוכו את הציוד המתקדם בעולם לפילאטיס מכשירים, צוות המכשיר מדריכים לפילאטיס ובעל ניסיון רב, מרכז ספורט מהמובילים בישראל מזה עשרות שנים, וחוויית לקוח ייחודית לסטודיו פילאטיס בתל אביב, היות ולרשות המתאמנים חניה חופשית בשפע, נגישות גבוהה ולוח שיעורים מגוון המתאים לכל הגילאים, לגברים ולנשים כאחד.

איך מתחילים?

על מנת שתפיקו את המירב כבר מהשיעור הראשון יצרנו תהליך מובנה שמטרתו להקנות את יסודות השיטה לכל מתאמן חדש.

שלב 1: שיעור היכרות- השיעור מתבצע בקבוצות ייעודיות והמדריכות עברו הכשרה להעברת שיעורים אלה, שנועדו לחשוף את המתאמן לעולם פילאטיס המכשירים.

שלב 2: שיעורי בסיס- לאחר שיעור ההיכרות, רוכש כל מתאמן כרטיסיית היכרות במחיר מוזל ומצטרף לסדרת שיעורי בסיס בהם הוא יקבל את הכלים הבסיסיים והחשובים ביותר על מנת שיוכל להשתלב בקבוצות לפי רמתו. שיעורים אלה חשובים במיוחד גם על מנת לקבוע את הרמה שאילה ישובץ כל מתאמן. ברור שאם התאמנתם בעבר בפילאטיס מכשירים תוכלו להשתבץ על פי רמתכם – ולא תתחילו משיעורים ברמת הבסיס.

שלב 3: שיבוץ- לאחר שיעורי הבסיס ימליצו המדריכות לאיזו רמה לשבץ את המתאמן. בשלב זה ניתן להצטרף לאחד המסלולים שלנו- מנויי חודשי או כרטיסייה, לכל אחד מהם הטבות אטרקטיביות.

האם פילאטיס מתאים גם לגברים?

כמובן! פילאטיס הינו אימון המתאים לגברים ולנשים כאחד.רקדנים וספורטאים מקצועיים עוסקים בפילאטיס מכשירים דרך קבע כחלק מתוכנית האימון שלהם.התנגדות הקפיצים מותאמת אישית, וכל אחד יכול למצוא את רמת האימון המותאמת לו, בכל גיל.השיעורים אינם שיעורים נפרדים לגברים ולנשים היות והתרגיל זהה – מה ששונה הוא אופן ביצועו ורמת ההתנגדות של המכשיר.

האם פילאטיס מכשירים מתאים גם לנשים בהיריון?

ניתן בהחלט ליהנות מפילאטיס מכשירים בתקופת ההיריון. אם המתאמנת היא בעלת ניסיון בתרגול פילאטיס היא מוזמנת להצטרף לקבוצות הרגילות לפי רמתה. המדריכות יתאימו לה תכנית המתאימה לשלב בהיריון בו היא נמצאת. מתאמנות חסרות ניסיון מוזמנות להירשם בקבלה וישובצו לקבוצות יעודיות לנשים בהיריון אשר יכולות להתאים גם לנשים שמעולם לא התאמנו קודם לכן.פילאטיס לאחר לידה מומלץ כמובן גם הוא, כאשר נשים לאחר לידה משתלבות בקבוצות השונות לפי רמתן, ומותאמים להן תרגילים ייעודיים, בדגש על חיזוק רצפת האגן.  התקשרי ושאלי אותנו על הקבוצה המיוחדת שלנו לנשים בהריון...

מה זה פילאטיס שיקומי?

השיעורים השיקומיים בסטודיו נועדו למתאמנים אשר סובלים מכאבים המגבילים אותם בחיי היום יום ומעוניינים להתאמן בשיטה. מתאמן אשר סובל מכאבים זקוק להתאמה מדויקת יותר של תכנית האימונים ולכן האימון בשיעורים השיקומיים מוגבל ל- 4 מתאמנים. מדריכות הפילאטיס השיקומי הן בעלות ניסיון בתחומי טיפול נוספים חוץ מפילאטיס (פיזיותרפיה, פלדנקרייז ועוד). המטרה היא לעבור את שלב הכאב מהר ככל שניתן ובשיתוף פעולה בין המדריכה למתאמן להגיע לשיעורי הקבוצה הרגילים במידת האפשר.

באיזו שיטה עובד הסטודיו באוניברסיטה?

אנחנו מאמינים כי שיטת פילאטיס היא נפלאה כמו שהיא ומשתמשים רבות ברפרטואר תרגילי הפילאטיס המסורתיים. עם זאת, אנחנו עורכים את ההתאמות המתבקשות על מנת שכל אחד ואחת יוכלו להתאמן בשיטה אצלנו. המדריכות עוברות ישיבות מקצועיות קבועות בהן הן מקבלות חומרים חדשים ומעודכנים, משתפות זו את זו באתגרים מהשטח ומשתתפות בהשתלמויות מקצועיות בארץ ובחו"ל. משך השיעור הוא 55 דקות- מחציתו הראשונה על מכשירי הרפורמר ומחציתו השנייה על המכשירים הנוספים: Cadillac, Wanda Chair, High Barrel, Spine corrector ועוד.

כמה עולה שיעור פילאטיס? כרטיסיה? מנוי?

חבילות הבסיס ושיעורי ההיכרות הינם במחיר מוזל בכדי לאפשר לכל אחד להיחשף לפעילות ולבחון האם היא מותאמת לו, ליעדיו ולמטרותיו.

עלות שיעור משתנה לפי משך הזמן אליו רוכשים כרטיסייה או מנוי, כאשר ישנן הנחות מיוחדות לסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, לסגל אוניברסיטת תל אביב, וכמובן למנויי מרכז הספורט ( בו אנו שוכנים ).המחירים בסטודיו, כחלק מתפיסתנו שנועדה לאפשר לרבים ככל האפשר להכיר את השיטה ויתרונותיה, תחרותיים ואטרקטיביים.הכרטיסיות והמנויים לתקופות קצרות, בינוניות וארוכות, והם מותאמים אישית לכל מתאמן.

מה צריך להביא איתי לשיעור פילאטיס?

פרט לחיוך ואנרגיה טובה, מומלץ להגיע כמה דקות לפני תחילת השיעור, בבגדים נוחים, גרביים ולמי שרוצה – מגבת קטנה לשימוש אישי.

אז למה אתם מחכים?

בואו לגלות גם אתם את הגוף שלכם מחדש אחרי 30 שיעורים!

טלפון: 074-7100-222
או 074-7100200, *8909 שלוחה 2
pilatesportcenter@gmail.com

חדר כושר
חדר כושר
משרד המנויים
משרד המנויים
ספא
ספא
צור קשר
צור קשר
בריכות שחיה
בריכות שחיה
סטודיו פילאטיס
סטודיו פילאטיס
מערכת החוגים
מערכת החוגים
תרבות ופנאי
תרבות ופנאי
טיפ בריא
סטודנטים
עבור לתוכן העמוד