banner

אורביט – המכשיר הכי פחות לעוס בפילאטיס

ועכשיו הגיע תורכם להגיע אל הסטודיו לפילאטיס
קטגוריה:
על ידי הדר שוורץ

כבר כמה חודשים עומד (או יותר מדויק- מתגלגל) בסטודיו סקייטבורד מוזר בשם אורביט. חלקכם אולי תרגלתם בעזרתו והבנתם כבר כמה הוא מיוחד ומאתגר, אז לטובת מי שעדיין לא הכיר, ולקראת בואם של עוד חמישה אורביטים לסטודיו בימים הקרובים, החלטתי לספר קצת על המכשיר/אביזר הזה ולמה אני כל כך אוהבת אותו.

הקדמה קצרה בנושא שיווי משקל ושליטה יציבתית
מרכיב כה חשוב זה בתפקוד האדם הוא תוצר של שילוב מנצח בין שלוש מערכות:
1. מערכת וסטיבולרית – נמצאת באוזן התיכונה, ומורכבת משלוש עצמות מאוד מיוחדות ומתעלות מלאות נוזל שבתוכו צפים קריסטלים. הקריסטלים הללו מודדים בכל רגע נתון את מנח הראש ביחס לאופן, ומשדרים את המידע הזה למוח. לצפייה בסרטון על המערכת הווסטיבולרית לחצו כאן
2. מערכת הראייה – משדרת מידע ויזואלי למוח ומשווה אותו עם המידע המתקבל מהמערכות האחרות.
3. מערכת פרופריוספטיבית (או בשם פשוט יותר- התחושה העמוקה) – מקבלת מידע מחיישנים הפזורים בגוף ומעבירה אותו באמצעות סיבי עצב אל מרכז עיבוד במוח. מרכז העיבוד מעביר בתורו את המידע למערכת התנועה. המידע הזה מאפשר למוח לבצע תיקונים בזמן אמת.

למה זה חשוב?
אם היינו תלויים רק במערכת אחת היינו מאוד מוגבלים – לא היינו יכולים ללכת, או להתלבש בחדר חשוך או על משטח לא יציב, וכל כוח חיצוני היה מפיל אותנו בקלות רבה. אך כאשר יש שלוש מערכות שמגבות זו את זו אנחנו משפרים את התפקוד שלנו מאוד. כמו כל דבר בגוף האדם המופלא, כאשר משהו מאוד חשוב להישרדות- הוא מקבל הרבה דגש, והרבה גיבוי. וזו דוגמא נפלאה לכך.

איך זה קשור לאורביט?
כמו שכבר כתבתי בהתחלה- האורביט דומה לסקייטבורד. אך בניגוד לגלגלי הסקייטבורד המאפשרים תנועה במישור אחד, גלגלי האורביט מסתובבים 360 מעלות עם דרגת התנגדות נמוכה במיוחד. זה כמובן הופך אותו למכשיר שמאוד קשה להשתלט עליו….

כאשר אנחנו מבצעים תנועה (אפילו הפשוטה ביותר- כמו עמידת שש) אבל הידיים או הברכיים שלנו על האורביט, אנחנו למעשה מאתגרים את המערכת הפרופריוספטיבית שלנו ומכריחים אותה לעבוד שעות נוספות. אם אנחנו עושים את אותו הדבר וגם עוצמים את העיניים, אנחנו כבר מאתגרים שתי מערכות מתוך השלוש, ומאמנים אותן להתמודד עם מצבים שעלולים להתרחש בחיי היומיום שלנו.

קשה באימונים – קל בים
ועוד משהו קטן – בכל מה שקשור לגוף נהוג לומר ש”קשה באימונים- קל בים”. האורביט, מבחינה זו, מאתגר מאוד את מרכז הגוף ומחייב לגייס לעומק את שרירי הליבה כך שיש לו גם ערך מוסף לקראת עונת הביקיני.

לסיכום,
האורביט הוא תוספת נפלאה לשיעורי פילאטיס. הוא מכניס מרכיב פונקציונאלי חשוב מאוד לתרגול ומאפשר לנו לחוות את מערכת שיווי המשקל והשליטה היציבתית ממקום מאוד מהנה ותנועתי. ואל דאגה – המדריכות שלנו כבר עוברות סדנאות והכשרות לשימוש במכשיר כדי שגם אתם תזכו לגיוון ועניין חדש בנוסף לעבודה הטובה שאתם כבר עושים!

לצפייה בסרטון על מכשיר האורביט לחצו כאן 

שיהיה קיץ נעים ויום הולדת שנה שמח לסטודיו המקסים שלנו!

שלכם,
הדר שוורץ
מנהלת מקצועית

צריכים תמיד להיות בהיכון? הרשמו לניוזלטר של המרכז

כל הטיפים, כל האירועים, כל הכתבות, כל מה שקורה במרכז, חוגים, פעילויות ועוד

  אני רוצה להגיע ליום ניסיון

   עלות יום ניסיון 100 ₪ - תוחזר ברכישת מנוי

   page loader
   נגישות