banner

10 דקות הליכה ביום

על ידי צוות מרכז הספורט

הליכה היא אחד האימונים הפשוטים, הקלים והמשתלמים ביותר שקיימים. היא לא דורשת הכשרה מיוחדת או ציוד יקר. רק עשר דקות מזמננו, שמנותקים מכל הלחצים של היום, נעלי ספורט ומזג אוויר לא קיצוני במיוחד.

זה נכון שהדעה הרווחת היא כי יש להעשיר את חיי היומיום שלנו בפעילות גופנית מאומצת, מגוונת ובעלת עצימות גבוהה. גם כשמדובר בהליכה, מומחי בריאות רבים מצביעים על יתרונות של הליכות ארוכות מדי יום במטרה להגיע ל-10,000 צעדים, על מנת לשמור על כושר גופני מאוזן ואיכות חיים טובה ובריאה. ועם זאת, האמת היא שניתן להפיק גם מהליכות קצרות תועלת רבה. היתרונות הבריאותיים של הליכה הם אינסופיים, וקיימת הסכמה גורפת בקרב מומחים בתחום הבריאות והספורט שעל ידי הוספת הליכה לשגרה היומית שלנו, אנחנו יכולים לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית.

אז על קצה המזלג, מה נוכל להרוויח מהליכה מהירה, אינטנסיבית וקצרה ביום:

שיפור הביטחון העצמי

טיילו בקצב מהיר ברחבי השכונה. לפי מחקר שפורסם לפני מספר שנים בכתב העת Emotionfound, נכתב שבהשוואה לישיבה, הליכה של 12 דקות בלבד בכל פעם הובילה לקשב רב יותר, לביטחון עצמי ולהגברת תחושות המרץ והשמחה. (אז אם כבר יצאתם להליכה של 10 דקות, תשקלו להקדיש שתי דקות נוספות!)

שיפור החסינות למחלות והארכת תוחלת החיים

בימים אלה כולנו מחפשים דרכים לשפר את החסינות שלנו, ונראה שהליכה היא אסטרטגיה חכמה. פעילות גופנית בעצימות מתונה והליכה בפרט, משפרת את מערכת החיסונית שלנו. הדבר מגדיל את מספר תאי החיסון שתוקפים פתוגנים בגופנו, מה שמוריד את הסיכון שלנו לחלות במחלות מדבקות. ואם בכל זאת חלינו? נמצא כי אנשים המקפידים על הליכה, מבריאים יותר מהר, ונהנים מתוחלת חיים ארוכה יותר.

ביצועים קוגניטיביים טובים יותר

על פי לא מעט מחקרים שנעשו בנושא נראה בסריקות מוח שאזורי קבלת ההחלטות, אצל אנשים שמקפידים על הליכה אינטנסיבית קבועה ביום, עובדים ביעילות רבה יותר מאלו שלא שילבו הליכה ביומיום.

בשל זרימת הדם המוגברת אל המוח בזמן כל פעילות אפילו הליכה אינטנסיבית קצרה, תפקוד המוח עולה,  במיוחד אצל אנשים מבוגרים.

שיפור זרימת הדם בגוף

הליכה של 10 דקות בלבד ביום יכולה לעשות פלאים למחזור הדם ולעורקים. שעות ישיבה ממושכות במהלך היום מגבילות את זרימת הדם לרגליים, מה שעלול להגביר את הסיכון למחלת עורקים, להתקף לב או שבץ. 10 דקות הליכה מאומצת ורציפה מספיקות כדי לאזן ולהמריץ את הדם.

שחישובים וקלוריות

בהליכה מהירה אנחנו יכולים להגיע לשריפה של 50 קלוריות במהלך הליכה של 10 דקות.

הליכה רק פעם ביום במשך שבוע תגרום לשריפת 350 קלוריות. עם זאת, אם תתחילו להכפיל את ההליכות שלכם מדי יום – נניח 3 הליכות של 10 דקות ביום – תשרפו יותר מ-1,050 קלוריות מדי שבוע. אבל מי סופר..

טיפ קטן ויקר ערך

לפי ד”ר מייקל מוסלי (מי שלא מכיר מהר מאוד לעשות גוגל) , חשיפה לאור היום בשעות הבוקר תביא תועלת רצינית לאיכות השינה בסוף היום. ולכן ממליץ בחום לשלב טיול מוקדם בבוקר או עד שעתיים מהקימה.

אתם כבר אנשים של ספורט. תוסיפו כמה דקות הליכה למרכז הספורט וחזרה הביתה ובלי יותר מדי מאמץ שיפרתם את איכות החיים שלכם.

מרכז הספורט באונ’ ת”א – איכות חיים במרחק הליכה 😊

צריכים תמיד להיות בהיכון? הרשמו לניוזלטר של המרכז

כל הטיפים, כל האירועים, כל הכתבות, כל מה שקורה במרכז, חוגים, פעילויות ועוד

  אני רוצה להגיע ליום ניסיון

   עלות יום ניסיון 100 ₪ - תוחזר ברכישת מנוי

   page loader
   נגישות